Elżbieta Marszałek PDF Drukuj Email
Honorowi obywatele
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 listopada 2009 15:31
Uchwałą nr VIII/48/07 z dnia 15 czerwca 2007 roku Uchwała nr VIII/48/07 z 15 czerwca 2007 roku (pdf, 15kb) Rada Miejska w Bytomiu Odrzańskim nadała tutuł Honorowego Obywatela Bytomia Odrzańskiego Pani dr Elżbiecie Marszałek- Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej w Szczecinie.
Uzasadnienie
W dniu 4 lipca 2007 r. zostanie otwarta przystań rzeczna w Bytomiu Odrzańskim realizowana z udziałem środków pomocowych w ramach programu Interreg IIIA. Główną inicjatorką budowy przystani jest Pani dr Elżbieta Marszałek
Działania Pani dr Elżbiety Marszałek na rzecz rzeki Odry poprzez m. in. organizowanie od 11 lat międzynarodowej ekspedycji wodnej "Flis Odrzański" znacząco przyczyniły się do rozpoczęcia budowy przystani rzecznej. Pani Elżbieta poprzez swoje zainteresowania, pasję i upór zwróciła uwagę na możliwość turystycznego wykorzystania Odry, tworząc wcześniej odpowiednie warunki techniczne w porcie.
Pani Elżbieta marszałek z wykształcenia magister geografii (1968), od 1996 r. doktor nauk ekonomicznych. Nauczycielka geografii i geografii turystycznej, wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie, a od 2001 r. rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej była wielokrotnie odznaczana i wyróżniana za działalność i pracę naukową. Autorka wielu książek, artykułów i recenzji wydawniczych na temat gospodarki morskiej, geografii, turystyki, wychowania i dydaktyki.
To osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i naukową przyczynia się do najlepszej promocji Bytomia Odrzańskiego.